• pierwszy-gratis-mini.jpg
  • nabor-baner-ver2-mini.jpg
  • 2-zdjecie-grupowe-sparta-krav-maga.jpg
  • baner-kids.jpg
  • logo-sparta-szko-a-walki-13.jpg
s

Seminarium Extreme Weekend - Bezpieczna Podróż

1364393301945.jpg Tego jeszcze nie było. Po raz pierwszy w historii Olsztyna odbyło  się seminarium Krav Maga w jeżdzącym autobusie MPK.
Prawdziwy autobus komunikacji miejskiej, prawdziwa jazda ulicami Olsztyna, prawdziwe zagrożenia i prawdziwe rozwiązania.


21 kwietnia 2013 r. Sparta Krav Maga Federation  w ramach Extreme Weekend przeprowadziła seminarium „Bezpieczna Podróż”. Było to pierwsze tego typu wydarzenie dotyczące Krav Maga w Olsztynie. Dzięki uprzejmości ZKM Olsztyn, udostępniony został na potrzeby tego  seminarium autobus komunikacji miejskiej. Seminarium to miało na celu naukę nowych i przetestowanie posiadanych już umiejętności walki w nietypowych, utrudnionych a jednocześnie bardzo realnych sytuacjach.   Zainteresowanie tego typu treningiem było tak duże, że wszystkich uczestników podzielono na 2 grupy. W pierwszej uczestniczyli adepci SKMF, którzy niedawno zaczęli swoją przygodę z Krav Maga oraz osoby nie związane z tym systemem walki. Techniki im zaprezentowane charakteryzowały się prostotą, a jednocześnie dużą skutecznością. Natomiast w drugiej grupie uczestniczyli zaawansowani adepci SKMF. Dla nich przygotowane były nieco bardziej skomplikowane zagadnienia, dzięki którym mogli doskonalić swoje umiejętności, a nie raz je zweryfikować.
Seminarium dla każdej z grup trwało 2 godziny i jeżeli ktoś pomyślałby, że w tym czasie nie da się wiele zdziałać, byłby w ogromnym błędzie. Po krótkim wyjaśnieniu zasad bezpieczeństwa i omówieniu idei seminarium autobus ruszył. Nie było czasu na pogawędki, wszyscy uczestnicy od samego początku musieli dołożyć wszelkich starań by wykonywać najróżniejsze ćwiczenia, od walki z cieniem, poprzez  treningi w parach, po obronę przed kilkoma agresorami. Kilka razy autobus zatrzymywał się, aby techniki, które miały być przerobione podczas jazdy, przećwiczono na zewnątrz na stałym gruncie oraz w środku na ograniczonej powierzchni i przestrzeni.  Następnie autobus ruszał i wtedy już były  prawdziwe warunki do treningu. Niesamowite  było to, że gdy te same techniki wykonywano podczas jazdy, co wcześniej na stabilnym gruncie,  wrażenia były diametralnie inne. Sebastianowi Smulskiemu, prowadzącemu seminarium, idealnie udało się zaprezentować problematykę walki w tak trudnej sytuacji jaką jest pędzący autobus. Nie bez powodu użyto słowa „pędzący”, gdyż kierowca wydelegowany przez ZKM do wożenia kursantów po terenie Olsztyna prowadził równie dynamicznie i pewnie, co bohater filmu Transporter albo Taxi.  Dzięki temu każde ćwiczenie wykonywane było w najbardziej zbliżonych do prawdziwej walki w autobusie warunkach, wymagało bardzo dużego skupienia i często zaskakiwało swoim przebiegiem. Po zakończeniu seminarium, zmęczeni , posiniaczeni, ale niesamowicie zadowoleni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominek od SKMF. Nie obyło się też bez tradycyjnego zdjęcia grupowego na tle autobusu. Kierowca za swoją jazdę i pomoc w seminarium nagrodzony został wielkimi brawami.
Wszystkim uczestnikom, bardzo dziękujemy za uczestnictwo, włożoną pracę i wysiłek. Nie była to na pewno ostatnia tego typu impreza organizowana przez Sparta Krav Maga Federation,  więc bądźcie czujni, obserwujcie aktywność na naszej stronie www i na Facebooku.
Zdjęcia z tego seminarium są w zakładce galeria - zapraszamy do oglądania.
Do zobaczenia na treningach.
KONTAKT
SPARTA KRAV MAGA
info@sparta-kravmaga.pl
tel. 887 331 330