• pierwszy-gratis-mini.jpg
  • nabor-baner-ver2-mini.jpg
  • 2-zdjecie-grupowe-sparta-krav-maga.jpg
  • baner-kids.jpg
  • logo-sparta-szko-a-walki-13.jpg
s

Seminarium SKMF Extreme Weekend - Ochrona Osób Bliskich

1363607359191.jpg Seminarium SKMF Extreme Weekend - Ochrona Osób Bliskich

2 grudnia 2013 w Olsztynie odbyło się  otwarte seminarium  poświęcone tematowi „Ochrona Osób Bliskich”, prowadzone przez Andrzeja Grossa, bardzo doświadczonego instruktora z wieloletnim doświadczeniem w Krav Maga a także Krav Maga VIP Protection.Było to pierwsze tego typu seminarium w Olsztynie. W seminarium wzieli udział nie tylko członkowie SKMF z Olsztyna ale również z Lidzbarka Warmińskiego i Szczytna oraz nie zrzeszone osoby chcące nauczyć się bronić siebie i swoich bliskich.Zagadnienia jakie zostały poruszone na seminarium to przede wszystkim:
·         Zachowanie taktyczne i techniczne przy ochronie osób bliskich,
·         Techniki prewencyjne, deeskalacyjne przemocy oraz ewakuacyjne,
·         Ochrona osób bliskich w kontekście nieuzbrojonych agresorów,
·         Ochrona osób bliskich w czasie ataków nożem i szantażem nożem,
·         Zachowania i ochrona wobec kilku agresorów.

Seminarium rozpoczęło się od teoretycznego wprowadzenia i wyjaśnienia podstawowych zasad ochrony osób trzecich. Następnie Instruktor Andrzej Gross poprowadził wyczerpującą rozgrzewkę fizyczną połączoną z specjalistycznymi ćwiczeniami rozciągającymi mięśnie i ścięgna. Techniki ochrony VIP-ów zaprezentowane przez prowadzącego, zadziwiały swą prostotą i skutecznością, a uczestnicy zadawali sobie pytania typu „jak to możliwe, że nie wpadłem na to sam!”, późniejsze bardziej złożone techniki pozwalały na maksymalne wykorzystanie biomechaniki ciała do zmaksymalizowania kontroli nad ochranianą osobą nawet przy dużej dysproporcji wagi i siły.
Seminarium to pozwoliło uczestnikom na poznanie różnych technik ochrony osób bliskich takich jak obrona przed atakiem nożem, kopnięciem, uderzeniem, duszeniem.
Były też zabawane momenty podczas tego seminarium, np ćwiczenia w parach,  gdyż z powodu dysproporcji płci ( panów było zdecydowanie więcej) ćwiczenia symulujące spaceru z dziewczyną po parku wykonywane były przez dwóch panów.
Seminarium zakończyło się po 6 godzinach ciężkiej pracy i ćwiczeń, potem nastąpiło rozdanie dyplomów a Andrzej Gross został nagrodzony salwą braw.
Po tym seminarium uczestnicy wiedzą jak teraz powinni zachować się w sytuacji realnego zagrożenia osób bliskich i ich samych. Pozwoli to  zapobiec  agresji oraz bezpiecznie ewakuować bliskie osoby z miejsca zagrożenia.Z chęcią zaprosimy instruktora Andrzeja Grossa w przyszłości, aby zaprezentował nam kolejną część technik ochrony osób bliskich. 
KONTAKT
SPARTA KRAV MAGA
info@sparta-kravmaga.pl
tel. 887 331 330